⏩⏩ Kevlarové jeansy 4SR

čtvrtek, 24. března 2016

4SR = nejbezpečnější kevlarové jeansy na trhu

Motocyklová sezóna se pomalu blíží a krásné počasí volá po vyjížďce. Když je teplo, nikdo se nechce potit v nepromokavých hadrech a mít zapařené…

Proto motorkáři čím dál častěji oblékají kevlarové jeansy. Jsou pohodlné, některé větrají a některé vypadají fakt cool. Spousta z nich má materiál proti prodření, některé mají chrániče různé kvality, ale pouze jedny kevlarové jeansy mají i fixaci chráničů na správném místě.

Říkáte si, k čemu ta fixace chrániče bude sloužit? No, je to stejné jako u motocyklových kombinéz. Vždy musíte mít chrániče na správném místě, aby mohly chránit. A jelikož toto nikdo u motocyklových jeansů neřeší, dokonce ani nejznámější značky v motocyklovém světě, pustila se do toho česká parta 4SR For Street Racing.

Standardní kevlarové jeansy mají uchycené chrániče v kapse ve vrchní vrstvě, a právě to je ten problém, tedy první problém. Aby jeansy byly na motocyklu pohodlné a vzdušné, musí být volné. Když jsou volné, jsou volné i chrániče, které tímto prakticky neplní funkci chrániče, protože se volně otáčí kolem kolene.

I druhý problém každý motorkář zná. Při nasednutí se každé kevlarové jeansy posunou na koleni nahoru a tím pádem i celá kapsa s chráničem. Pak má motorkář chránič téměř na stehně a chránič tak opět neplní svou funkci (na stehno se přeci z motocyklu nepadá…).

Ve 4SR vymysleli a patentovali jednoduché, chytré a hlavně funkční řešení fixace chrániče na koleni a holeni jezdce. Jedná se o takovou elastickou punčochu, která drží chránič na koleni a holeni, a je nezávislá na vrchním materiálu jeansů. Takže stále máte chránič na správném místě, jako například v kombinéze a přitom si můžete užívat volnosti kevlarových jeansů.

 

 

A proč je tento systém tak důležitý?

Studie australského Úřadu pro bezpečnost silniční dopravy prokázala, že v 81% pádu z motocyklu dochází k poranění kolene a holeně. Což je více než v případě zranění hlavy (68%). Logicky je to tak. Vždy, když padáte z motorky, jdou Vaše nohy (koleno) jako první na asfalt a když potkají třeba i malou překážku, bývá o malér postaráno.

Je spousta výrobců motocyklových jeansů, ale pouze jeden vymyslel, jak fixovat chrániče na správném místě.

Kevlarové jeansy od 4SR jsou jiné, jediné a jedinečné – podívejte se na celé video srovnání obyčejných jeansů a právě těch od 4SR.

 

 

 
 

Novinky

pondělí, 17. června 2019 - Kožené, sportovní kalhoty se slidery, které vám umožní zaujmou extrémní pozici na motorce bez jakýchkoliv problémů. Více »

pondělí, 17. června 2019 - Milujete jí a my to víme! Proto již podruhé inovujeme design dvoudílné kombinézy Neon. Více »

úterý, 14. května 2019 - 90. ročník legendárního závodu North West 200 je před námi, značku 4SR zde zastoupí 24 násobný vítěz tohoto závodu "Čaroděj" Alastair Seeley.... Více »

Další novinky