96 Gloves

Motorkář je tvor soutěživý, to je jeden z důvodů, proč se ti rychlí a rozumní vydávají poměřit své závodnické schopnosti na okruh. A přesně tam míří i 96 Gloves. Jelikož víc hlav víc ví a některé se dokonce dlouhodobě pohybují v momentálně nejatraktivnějším seriálu World Superbike Championship, oslovili jsme zkušené závodníky Kubu a Máťu Smrže a s jejich pomocí jsme vyvinuli nejlepší české závodní rukavice. Oba jsou se svojí prací natolik spokojeni, že v rukavicích velmi úspěšně závodí.

O co tedy jde. Závodní rukavice musí poskytovat tolik pohodlí, že o nich závodník skoro neví a to, že mu nespadly, pozná, až když je potřeba. Tím myslíme v případě pádu.

Kůže

Kůže je materiál dostupný v množství druhů, tlouštěk a povrchových úprav. Co je pro rukavice nejdůležitější, je jejich odolnost proti oděru. Proto jsou 96ky vyrobeny z Anilin Goat Skin v úpravě Digital. Ano, kvalitní rukavice se dělají z kozinky. Ta je stejně jako klokaní kůže pevnější než hovězina stejné tloušťky, výborně odolává oděru, je vláčná a tím pádem velmi pohodlná.

Nit

Aby vše drželo pokupě, i když zrovna kloužete do únikové zóny, jsou tyto rukavice šité kevlarovou nití. Kevlarové nitě jsou velmi pevné, jelikož jsou spředené z několika set tenkých vláken. Odolávají mnohem vyšším teplotám než polyesterové, nylonové nebo bavlněné nitě, proto se při kontaktu s asfaltem nepřepálí.

 

Protektory

Jedním z nejlepších materiálů na protektory, jak vzhledově tak svou odolností proti porušení, je Carbon. Použili jsme ho na kloubech ruky i článcích prstů. Pod nimi je paměťový chránič Viscofoam. Ten je dále použit i na ochranu záprstních kůstek. Zápěstní kůstky chrání malý volně uložený paměťový protektor, který nebrání pohybu zápěstí. Kosti předloktí má zase na starost dostatečně dlouhá manžeta, opět vystlaná materiálem Viscofoam. Dlaň je chráněna dvojitou vrstvou kůže, vystýlkou Viscofoam, kevlarovou tkaninou a gumovým sliderem. Ten pomáhá rozložit energii nárazu do větší plochy a minimalizovat tak možná zranění. Při klouzání brání také zaseknutí dlaně o asfalt a poškození zápěstí.

Bezpečnost

Velmi důležitým bezpečnostním prvkem je most spojující prsteníček a malíček. Při pádu je tak sníženo riziko vykloubení malíčku. Celý vnitřek rukavice je vystlán Kevlarovou textílií, která funguje jako poslední záchrana, kdyby došlo k probroušení kůže, například při uvíznutí ruky pod motorkou. Samozřejmostí je dvojité zapínání a dvojitá malíková hrana.

Pohodlí

Pro maximalizaci pohodlí jsou použity vnější švy a celý tvar rukavice je předzavřený. Díky tomu Vám nebude otevírat ruku na řidítku. Na vnitřní straně dlaně a prstů je použit Grippy materiál, zvyšující jistotu při ovládání páček.

 
 

Novinky

čtvrtek, 13. února 2020 - Připravili jsme si pro vás slevy na vybrané mikiny v e-shopu 4SR! Více »

pátek, 27. prosince 2019 - Více »

úterý, 10. prosince 2019 - Funkční triko Six-Pack lze použít jako základní vrstvu nejen pro motorsport, ale pro jakýkoli sport s vysokou intenzitou zátěže. Více »

Další novinky