Proč 4SR

Vždy na prvním místě funkčnost produktu, ne cena či design

Ve 4SR vyrábíme především produkty funkční a bezpečné. Cena či design jsou důležité faktory při rozhodování zákazníka o koupi, to samozřejmě my víme, především ale přemýšlíme o funkčnosti produktu. V našem sortimentu nikdy nenaleznete pouze designové výstřelky, každý detail má své opodstatnění.

 

Vývoj a zkušenosti ze závodního prostředí

Kde nejlépe vyzkoušet v reálných podmínkách nové chrániče, rukavice či nový střih kombinézy?
Samozřejmě že v závodních podmínkách. A to je důvod, proč na vývoji velice úzce spolupracujeme se zkušenými závodními jezdci. 4SR má pouze jednu modelovou řadu jednodílných a dvoudílných kombinéz, na které soustavně pracujeme již 10 let! Tento střih je prověřen četnými pády profesionálních závodníků v Moto GP, WSBK nebo BSB a také spoustou z vás, běžných motorkářů.

 

 

Spolupráce s předními výrobci protektorů

Produkty 4SR musejí vždy s rezervou splňovat nejvyšší standardy v oblasti bezpečnosti. Proto nevyrábíme protektory vlastní, ale používáme vždy to nejlepší z daného segmentu, od specializovaných výrobců.
Tvrdé, plastové chrániče, podložené molitanovou vrstvou jsou již dávno pasé, nesplňují nové certifikace a používaly se v 90. letech. 4SR kombinézy jsou vybaveny 18 ergonomicky umístěnými chrániči, jedná se o nejvyšší počet chráničů v sériově vyráběné kombinéze vůbec.
U kombinéz padla volba na viscoelastické chrániče od firmy Betac, které současnou normu EN 1621-1:2012 splňují i při dodatečných testech při zvýšených teplotách T+, což my motorkáři v letních měsících potřebujeme.
U všech 4SR kevlarových jeans jsou použity chrániče italské značky Safe Tech, který kryjí nejen koleno, ale i holeň. Samozřejmostí je u nás nejvyšší certifikace LEVEL 2 T+ a 3D ergonomický tvar chrániče.

 

 

Kombinéza chrání jezdce, ne certifikace (velice nízké požadavky na certifikaci)

Zákazník, který chce kvalitní motocyklový oděv, by si měl uvědomit, že se o jeho bezpečí stará konkrétní produkt a ne certifikace. Certifikace CE EN 1621-1 má natolik nízké standardy, že ji splní i méně kvalitní výrobky. Produkty 4SR vysoce překračují limity určené touto normou. Z toho důvodu jsou používány i při závodech mistrovství světa.

 

Shodné výrobky pro zákazníky jako pro závodní jezdce

Je úplně jedno, zda jsi pouliční závodník či jezdec mistrovství světa. Pro nás ve 4SR jsi stejně důležitý. Produkty 4SR určené zákazníkům jsou vyrobeny ze shodného materiálu, na jejich šití je použita totožná technologie a jsou vybaveny identickými protektory jako výrobky pro naše závodníky. Hrajeme fér, proto nevyrábíme základní, ošizené, modelové řady kombinéz, jak je to zvykem u mnohých značek.

 

 

 

Proč 4SR nepoužívá tvrdé kovové vnější protektory?

Od roku 2017 jsou na kombinézách umístěny plastové slidery ramen a kolen, na jejichž vývoji se pracovalo necelé 2 roky. Již od prvních skic byl kladen důraz především na maximální funkčnost a ergonomii tohoto prvku.

Dle technologických možností připadaly v úvahu tři materiály ferit tedy ocel, carbon a pružný plast. Po špatných zkušenostech s feritovými kryty, které nejsou pružné a kinetickou energii jen předají, nám na výběr zbyl carbon a pružný plast. Po prvních nárazových testech, kdy carbon sice částečně pohltil energii nárazu ale již nebyl schopen dalšího použití, jednoznačně padla volba na pružný plast. Proč? Plast kinetickou energii pohltí a vždy se vrátí do původního tvaru.
Kovové protektory bychom tedy mohli použít velice snadno. Žádné kovové protektory ale neprošly zátěžovými testy, a proto nemohou být použity na produktech 4SR.
 

 

 

Proč naše výrobky nejsou z klokaní kůže?

Umíme ušít kombinézu z klokaní kůže, která bude lehčí než naše stávající, ale naše zkušenosti z pádů při BSB, WSBK i Moto GP jednoznačně ukazují, že klokaní kůže není nejbezpečnější materiál pro výrobu kombinéz. Důležitější než váha kůže je její pevnost a pružnost, i proto jsou naše kombinézy tak odolné.

 

 
 

Novinky

pondělí, 17. června 2019 - Kožené, sportovní kalhoty se slidery, které vám umožní zaujmou extrémní pozici na motorce bez jakýchkoliv problémů. Více »

pondělí, 17. června 2019 - Milujete jí a my to víme! Proto již podruhé inovujeme design dvoudílné kombinézy Neon. Více »

úterý, 14. května 2019 - 90. ročník legendárního závodu North West 200 je před námi, značku 4SR zde zastoupí 24 násobný vítěz tohoto závodu "Čaroděj" Alastair Seeley.... Více »

Další novinky