4SR ti poradí!

4SR ti poradí


Zvolit si správnou velikost je základ

Špatně zvolená velikost může vše zkazit. Nejenže člověk nevypadá dobře, ale hlavně oblečení nefunguje tak, jak by mělo. Nejsou li například loketní chrániče, díky příliš volnému rukávu, fixovány na správném místě, můžou se v případě pádu posunout nebo pootočit a jejich ochranná funkce je tím značně omezena. Oblečení 4SR je do detailu promyšleno a řešeno tak, že i těsně padnoucí jednodílná kombinéza je pohodlná a z hlediska komfortu není důvod uvažovat o větší velikosti.    


Pečuj o svou novou kůži s láskou

Zamilovat se do nového oblečení je snadné. Jak ale trvale udržet jeho perfektní vzhled? Ideálně po každé vyjížďce setřít nečistoty a hmyz vlhkým hadříkem. Jakmile se nečistoty nechají zaschnout, je pak jejich odstranění o dost náročnější. Při generální očistě použijte vlhký měkký hadr s mýdlem na kůži. Po vysušení kůži ošetřete balzámem nebo přípravkem na ošetřování kůže. Pokud se slunná projížďka změnila na kličkovanou mezi proudy vody, je nutné kůži nejprve vysušit a následně ošetřit balzámem nebo přípravkem na ošetřování kůže. Mýdlo a ošetření na kůži naleznete v našem e-shopu.


 


Čeho se vyvarovat?

Neskladujte a nesušte oblečení na přímém slunci. Obzvláště po čištění, kdy je kůže zbavená ochranné vrstvy, je velmi citlivá. Dlouhodobý osvit slunečním zářením může způsobit vyblednutí nebo změnu barev. Jemné kůže, které 4SR často používá, mohou být lehce poškozeny drsnými povrchy nebo ostrými předměty. Pokud k poškození oblečení již došlo, obraťte se na nás, pokusíme se vzniklé škody napravit. Také pamatujte, že při kombinaci kožených oděvů světlých barev s tmavými jeansy může dojít k obarvení kůže.


Není dokonalá?

Protože pravá kůže, ze které jsou vyráběny všechny kožené produkty 4SR, je přírodní materiál, může se lišit vzhledově, v pružnosti, i hloubce vzoru. To je to, co ji dělá zvláštní a jedinečnou a nemělo by na ni být nahlíženo jako na nedokonalou. Velké, zcela dokonalé plochy kůže značí to, že nebyla použita nejkvalitnější svrchní vrstva kůže, ale jde o jednu z vnitřních vrstev, které byl bezchybný vzhled vtisknut na válcovacím stroji.


Proč kůži a naopak proč textil?

Odvěká otázka, kterou si pokládají stovky motorkářů a neexistuje na ni jednoznačná odpověď. Dva extrémy jsou jasné. Okruh = kůže, Expedice na Island = textil. Mezi tím je nekonečně mnoho variant, kde mají oba materiály svá pro a proti. Kožené oblečení je bezpečnější a má li propracovaný systém odvětrání nebo perforaci, je vhodné i do letních veder. Náskok textilu v otázce odolnosti proti vodě řeší přibalená pláštěnka.


Vybírej si oblečení s kvalitními protektory!

S tím se nedá než souhlasit, ale jak ty kvalitní poznat? Současná norma nařizuje označovat každý chránič přesně definovanou tabulkou. Ta kromě označení normy zobrazuje piktogram motorkáře a výsledek testu. Číslice 1 nebo 2 indikuje stupeň ochrany Level 1 nebo 2. Nejlepší chránič je tak označen Level 2, T+, T-, kde T + a - značí, že chránič splňuje nejpřísnější kritéria i při vyšší a nižší teplotě. Evropští výrobci chráničů se netají tím, kde byly chrániče testovány, což se o výrobcích napodobenin říci nedá. Ti často ani nepostřehli, že chrániče se od roku 2012 značí informační tabulkou.