Proč si vybrat značku motocyklového oblečení 4SR?

Proč 4SR

Vždy na prvním místě funkčnost produktu, ne cena či design

Ve 4SR vyrábíme především produkty funkční a bezpečné. Cena či design jsou důležité faktory při rozhodování zákazníka o koupi, to samozřejmě my víme, především ale přemýšlíme o funkčnosti produktu. V našem sortimentu nikdy nenaleznete pouze designové výstřelky, každý detail má své opodstatnění.


Vývoj a zkušenosti ze závodního prostředí

Kde nejlépe vyzkoušet v reálných podmínkách nové chrániče, rukavice či nový střih kombinézy?
Samozřejmě že v závodních podmínkách. A to je důvod, proč na vývoji velice úzce spolupracujeme se zkušenými závodními jezdci. 4SR má pouze jednu modelovou řadu jednodílných a dvoudílných kombinéz, na které soustavně pracujeme již přes 13 let! Tento střih je prověřen četnými pády profesionálních závodníků v Moto GP, WSBK nebo BSB a také spoustou z vás, běžných motorkářů.


 


Spolupráce s předními výrobci protektorů

Produkty 4SR musejí vždy s rezervou splňovat nejvyšší standardy v oblasti bezpečnosti. Proto nevyrábíme protektory vlastní, ale používáme vždy to nejlepší z daného segmentu, od specializovaných výrobců.
Tvrdé, plastové chrániče, podložené molitanovou vrstvou jsou již dávno pasé, nesplňují nové certifikace a používaly se v 90. letech. 4SR kombinézy jsou vybaveny 18 ergonomicky umístěnými chrániči, jedná se o nejvyšší počet chráničů v sériově vyráběné kombinéze vůbec.
U kombinéz padla volba na viscoelastické chrániče od firmy Betac, které současnou normu EN 1621-1:2012 splňují i při dodatečných testech při zvýšených teplotách T+, což my motorkáři v letních měsících potřebujeme.
U všech 4SR kevlarových jeans jsou použity chrániče italské značky Safe Tech, který kryjí nejen koleno, ale i holeň. Samozřejmostí je u nás nejvyšší certifikace LEVEL 2 T+ a 3D ergonomický tvar chrániče.

 


Kombinéza chrání jezdce, ne certifikace

Zákazník, který chce kvalitní motocyklový oděv, by si měl uvědomit, že se o jeho bezpečí stará konkrétní produkt a ne certifikace. Certifikace CE EN 1621-1 má natolik nízké standardy, že ji splní i méně kvalitní výrobky. Produkty 4SR vysoce překračují limity určené touto normou.


Shodné výrobky pro zákazníky jako pro závodní jezdce

Je úplně jedno, zda jsi pouliční závodník či jezdec mistrovství světa. Pro nás ve 4SR jsi stejně důležitý. Produkty 4SR určené zákazníkům jsou vyrobeny ze shodného materiálu, na jejich šití je použita totožná technologie a jsou vybaveny identickými protektory jako výrobky pro naše závodníky. Hrajeme fér, proto nevyrábíme základní, ošizené, modelové řady kombinéz, jak je to zvykem u mnohých značek. 


 


Proč 4SR nepoužívá tvrdé kovové vnější protektory?

Od roku 2017 jsou na kombinézách umístěny plastové slidery ramen a kolen, na jejichž vývoji se pracovalo necelé 2 roky. Již od prvních skic byl kladen důraz především na maximální funkčnost a ergonomii tohoto prvku.

Dle technologických možností připadaly v úvahu tři materiály ferit tedy ocel, carbon a pružný plast. Po špatných zkušenostech s feritovými slidery, které nejsou pružné a kinetickou energii jen předají, nám na výběr zbyl carbon a pružný plast. Feritové, chcete-li titanové slidery, bývají často chybně označovány za chrániče. O chrániče se ale určitě nejedná, k tomuto označení jim chybí potřebná certifikace. Naopak dokáží velmi lehce zranit a díky předané kinetické energii při pádu, zhmoždit.
Po našich prvních nárazových testech, kdy carbon sice částečně pohltil energii nárazu ale již nebyl schopen dalšího použití, jednoznačně padla volba na pružný plast. Proč? Plast kinetickou energii pohltí a vždy se vrátí do původního tvaru.
Kovové slidery bychom tedy mohli použít velice snadno, ale protože nám záleží na kvalitě, funkčnosti a vysokém stupni ochrany našich oděvů, tyto slidery používat nechceme. Žádné kovové slidery navíc neprošly zátěžovými testy, i proto nemohou být použity na produktech 4SR.