4SR Cesky Goodwill 022

Ocenění Český Goodwill pro Vencu & 4SR

Na podzim roku 2021 proběhlo vyhlášení 9. ročníku ocenění Český Goodwill pro firmy, kterých si lidé váží. V kategorii Made In Czechoslovakia, kterou volila odborná porota, se zakladatel značky Václav Jiruš umístil na 2. místě!

Václav Jiruš, říkejme mu tak, jako kamarádi- Venca, založil společnost For Street Racing v roce 2007. Založení značky vlastní předcházelo plno překážek, se kterými se úspěšně popral. "Začátky byly těžké, vlastně se mi úplně všichni v obchodech vysmáli". Nevzdal to a šel s vlastní kůží na trh, a to doslova.

"Snil jsem o vlastní značce, proto jsem vytvořil For Street Racing. Nikdy bych si nepomyslel, že budou v mých kombinézách jezdit závodníci ve WSBK nebo BSB, a že mé výrobky budou oblékat lidé po celém světě! Všechno se muselo vymyslet do nejmenšího detailu, úspěch mohlo mít jen to, čemu jsem sám rozuměl a co mě bavilo. Je to dlouhá cesta a je třeba radovat se z každého krůčku“.

Vencovi se v hlavě rodí skvělé, technické nápady- má na to koneckonců jako strojní inženýr vlohy. Hned v začátcích podnikání si nechal zapsat patent, první v tomto odvětví na českém trhu vůbec, na výrobu a uchycení elastické nohavice uvnitř motocyklových džínsů, která drží chránič na koleni a holeni.
Minulý rok si Vašek nechal zapsat i druhý patent, který v jeho hlavě vznikl, technické řešení bezpečnostního švu pro spojení dvou vrstev ochranného oděvu pro motocyklisty. I díky těmto vylepšením se motorkáři v případě nehody nebudou klouzat po vlastní kůži.

Když se ho z Českého Goodwillu ptali, zda má nějaké "moto", první ho napadla MV Agusta Superveloce, kterou si koupil loni, a jeho milovaná Ducati Monster Diesel. Motto možná ani nemá, ale vzpomněl si na Arnolda, který řekl: "You can’t climb the ladder of success, with your hands in pockets", a měl pravdu. S rukama v kapsách úspěchu ještě nikdy nikdo nedosáhl.
 

V kategorii Osobnost, ve které jste měli možnost podpořit Vencu i vy svými hlasy, si z celkového počtu 60 finalistů odnesl 5. místo.

Chtěli bychom poděkovat všem, kteří se na projektu Český Goodwill podílejí, myšlenka ocenit firmy a jejich majitele za odpovědný přístup k podnikání, morální kvality a poctivou práci, je skutečně úctyhodná. Proto už samotná nominace pro nás byla odměnou. V to, že si nakonec odneseme druhé místo, jsme ani nedoufali.

Děkujeme vám, našim fanouškům a zákazníkům, protože bez vás bychom nebyli tam, kde jsme teď!

Ocenění Český Goodwill pro Vencu & 4SR
Ocenění Český Goodwill pro Vencu & 4SR
Ocenění Český Goodwill pro Vencu & 4SR
Tim Keeton/Impact Images
Ocenění Český Goodwill pro Vencu & 4SR
Vaclav Duska Jr.
Vaclav Duska Jr.
Ocenění Český Goodwill pro Vencu & 4SR
Ocenění Český Goodwill pro Vencu & 4SR