Patent na rozum? Nemáme. Máme patent na jeansy!

Patent 4SR

Existuje mnoho výrobců motocyklových jeansů. Většina používá jako materiál Denim vyztužený na exponovaných místech kevlarovou, aramidovou tkaninou.

Některé z nich jsou doplněny vloženými kolenními chrániči různých kvalit. Problém volně vložených chráničů umístěných v kapsách podšívky či vrchního materiálu je ale ten, že chránič neobepíná koleno a holeň, je volný a při pádu snadno sklouzne.

Proto jsme ve 4SR For Street Racing přišli, jako jediná česká firma, s patentem, který zvýšil bezpečnost nás všech.

 

Nápad

Jak asi každý tuší, chránič musí být na místě, které chrání, aby fungoval. Stejně jako v závodní kombinéze jsou chrániče fixovány na kolenou, aby se v případě pádu neuhnuly. Jako výrobce závodních kombinéz, které jsou hojně používány při závodech BSB (nejnebezpečnější závodní série na světě), víme o bezpečnosti vše. Proto jsme vymysleli a patentovali elastickou nohavici, která drží chránič na koleni a holeni a zabudovali ji do kevlarových jeansů naší značky.

Proč kolena?

Jezdit bez kolenních chráničů je chyba. Každý, kdo na koleno někdy z motorky upadl, to potvrdí. Omlouvat absenci kolenních chráničů tím, že v kevlarových jeans jezdím jen po městě, na pohodu, je k smíchu. Vždyť ve městě se to obrubníky a dalšími překážkami jen hemží.
Podle statistik dojde při nehodě k silnému nárazu do oblasti kolene a holeně ve více než 80% případů. Koleno si tak zaslouží naši plnou pozornost a je nutné ho chránit nejlepšími dostupnými prostředky.

Jak to celé funguje

Nelehký úkol – vymyslet způsob, jak ochránit koleno a zajistit, aby bylo chráněno i v extrémních situacích.
Obyčejné kevlarové jeansy buď chránič nemají vůbec, nebo jen volně vložený v nohavici. Obě varianty vyjdou na stejno. Jeho výšku lze vůči kolenu někdy měnit, ale doprava a doleva ho nic nefixuje. Většinou se tedy spolu s nohavicí posune nad koleno už při nasedání na motorku, v případě pádu je všude možně, ale určitě ne na koleni, kde by měl být.

Lepší řešení nabízí 4SR jeansy. Chránič je umístěn ve vnitřní elastické nohavici, která obepíná koleno a lýtko a fixuje tak chránič vždy na správném místě. Chránič je navíc výškově polohovatelný, proto pokud máte problém s chrániči kvůli vaší výšce, právě jste našli kalhoty, které tento problém vyřeší na jedničku. Zde se podařilo zkombinovat nejlepší dostupné chrániče s inteligentním systémem uchycení.


Nejlepší chrániče

Díky zkušenostem ze závodních okruhů víme, že kvalitní, ergonomicky tvarované chrániče jsou základ. Proto vás nenecháme jezdit v placatých chráničích, které v jakémkoliv ochranném oblečení zkrátka nemají co dělat. Zde jsou použity chrániče od italské firmy Safe -Tech, které splňují normu LEVEL 2 a to zejména při vyšší teplotě T+. Je dobré vědět, že chránič, který splňuje jen Level 1 normy, je snadno i o 120% horší než Level 2.

Výsledek

Žádné jiné jeansy vám nenabídnou tak vysokou úroveň ochrany, jako ty od 4SR. Proto jsme přesvědčeni, že kevlarové kalhoty od 4SR jsou v ochraně kolene nejlepší motorkářské jeans na trhu.

O nás

Jsme česká firma, vyrábějící stylové a funkční motocyklové oblečení té nejvyšší kvality.
Sami jsme aktivní motorkáři a závodníci, proto je veškerý design, materiály, vývoj a testování pod naší osobní kontrolou. Vedou nás naše osobní zkušenosti.

Make Your Track Days Better
Založeno 2007

Kontakt

For Street Racing s.r.o.
Bošilec 106
373 64 Dynín
Česká republika
Prodejní místa

Tel.: +420 776 26 4444
 info@4sr.cz

Social media

       

© 2020 4STREETRACING
Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.