4SR For Street Racing logo

O nás

Jsme česká firma, vyrábějící stylové a funkční motocyklové oblečení té nejvyšší kvality.
Sami jsme aktivní motorkáři a závodníci, proto je veškerý design, materiály, vývoj a testování pod naší osobní kontrolou. Vedou nás naše osobní zkušenosti.

Make Your Track Days Better
Založeno 2007

4SR


KDO JSME


Ing. Václav Jiruš (majitel značky 4SR, srdcař, nejrychlejší hadrák v republice)

„Ve dvanácti mě svezl kamarád na Pařezu a korunu tomu nasadil taťka, který mě o rok později svezl na šestiválcové CBX1100. Ta síla, řvoucí motor a rychlost! Od té chvíle jsem věděl, že tohle je můj smysl života. Od taťky jsem dostal pincka, na kterém jsem začal montovat, vylepšovat, aby to jelo. Pak přišla Honda NSR125. Po čtrnácti dnech jsem ji ale zapíchnul do stromu.

Jsem klasický porevoluční kluk, co si chtěl splnit sen. A tak jsem při gymplu chodil uklízet kanceláře, na benzince myl od sedmi ráno do sedmi do večera okna a pomalu šetřil na svůj první stroj. Tím nakonec byla Suzuki RF600R v barvách Ferrari Testarossa, červená, krásná. Přivezl jsem si ji bouranou z Německa a dával ji do kupy skoro tři čtvrtě roku. Pak jsem dokonce chvíli tahal motorky ze zahraničí, to byla záležitost nocí i víkendů, ale aspoň jsem nevisel rodičům finančně na krku.

 

 


Už na vysoké škole jsem si uvědomil, že nechci trávit všechen volný čas v garáži montováním, a tak jsem přemýšlel, do čeho bych se mohl pustit.

Když jsem se pak trochu poohlídnul po možnostech, zjistil jsem zajímavou věc. V Německu se dalo i motorkářské oblečení sehnat daleko snáz než tady. U nás bylo všechno drahé, ani nabídka nebyla velká. Začal jsem tedy podnikat v tomto oboru. Značka nebyla moje, zkoušel jsem prorazit s tehdy neznámou značkou z východu. Začátky byly těžké, vlastně se mi všichni v obchodech vysmáli. Časem se ale prodej docela rozjel, a to díky e-shopu. Byl jsem tehdy první, kdo do detailu popsal produkt na internetových stránkách, jeho vlastnosti i funkčnost. Chtěl jsem ale vymýšlet něco nového, vyvíjet své vlastní oblečení. Obchodní strategie značky, se kterou jsem tehdy spolupracoval ale byla jiná, chtěli toho co nejvíc vyrobit, a já to měl prodat. To se mi nelíbilo, chtěl jsem mluvit do vývoje, do funkčnosti produktu, i do použitých materiálů.Snil jsem o vlastní značce, proto jsem vytvořil For Street Racing. Nikdy bych si nepomyslel, že budou v mých kombinézách jezdit závodníci ve WSBK nebo BSB, a že mé výrobky budou oblékat lidé po celém světě! Jít s vlastní kůží na trh, a to doslovně, bylo těžké. Všechno se musí vymyslet do nejmenšího detailu, úspěch mohlo mít jen to, čemu jsem sám rozuměl a co mě bavilo. Je to dlouhá cesta a je třeba radovat se z každého krůčku.“

 

VLASTNÍ ZKUŠENOSTI


 
 

„Každý, kdo přičuchne k motorkám a má rád motocyklový sport, touží po závodění. Samozřejmě je to drahá sranda, a tak se mi poštěstilo až časem, kdy jsem na to měl, si zaplatit startovné na Hungaroringu. Bez zkušeností, bez rozumu. Vyjel jsem na trať a procitnul – tedy hned potom, co jsem si pořádně rozbil hubu. Tenkrát jsme motorku dali dohromady a závodní víkend jsem dokončil na osmém místě, což mě nakoplo a úplně pohltilo. Lehkých pádů jsem měl za dobu svého ježdění nespočítaně, i to mi pomohlo ve vývoji našich kombinéz. V roce 2009 jsem si na stejném okruhu zlomil oba kotníky, rok na to jsem na Slovakiaringu rozštípal úplně nové BMW S 1000RR a zlomil si stehenní kost. Tím pro mě závodění skončilo. Vyzkoušel jsem si, jaké je vyhrávat, jaké je jet rychle, ale také jak to bolí a co je potřeba obětovat. Dodnes obdivuji všechny kluky, co jezdí, a tím spíš na profesionální úrovni.“ 

VÝVOJ


Zpětná reakce od profesionálních závodníků je pro nás nejcennějším poznatkem. Tito závodníci se pohybují na limitní hranici, kam se nikdo z nás ani nepřiblíží. V tomto světě není prostor pro kompromisy. Proto na vývoji úzce spolupracujeme s jezdci z BSB, WSBK, i EWC a veškeré nabrané poznatky aplikujeme do výroby. 4SR má pouze jednu modelovou řadu jednodílných a dvoudílných kombinéz, na které soustavně pracujeme přes 13 let! I když naše kombinézy vypadají relativně stejně, každá nová, výrobní dávka je lehce inovovaná.

4SR

4SR

JSME FÉR


Myšlenka toho, že světoví závodníci oblékají top produkci, kterou si obyčejný motorkář pořídit nemůže, se nám nelíbí. Rozhodli jsme se nedělat rozdíly mezi sériovou výrobou a závodními kombinézami továrních jezdců. Při výrobě používáme totožné technologické postupy, střihy, materiály i protektory. Hrajeme fér, proto nevyrábíme základní, ošizené, modelové řady kombinéz, jak je to zvykem u mnohých značek.4SR

DESIGN


Styling oblečení 4SR je úzce spjat s kulturou silničních závodů a pouličního ježdění. Víme ale, jak je kolikrát důležitá individualita každého jezdce. Proto jsme schopni vyjít vstříc přání každého zákazníka a design vytvořit podle jeho vlastního návrhu.

Pokud by Vám zpracování návrhu dělalo potíže, můžete svoji představu jen slovně popsat a my grafický návrh připravíme.

Všechny detaily a loga lze vytvářet ve formě potisku, kožených log, nášivek či laserového vypalování.

Při výrobě motocyklového oblečení na zakázku lze upravovat nejen barevnost kůže, ale také její finální povrchovou úpravu, která probíhá v koželužně.

Ramenní, plastové slidery ramen, které jsou součástí výbavy sportovních kombinéz a bund, lze při individuální zakázce změnit dle aktuálně nabízených barev. V současné době jich nabízíme 9.

 
 

Motocyklové oblečení na míru


Splňte si svůj sen, a nechte si ušít závodní kombinézu, skvěle padnoucí koženou bundu nebo kalhoty na míru. Ruku v ruce s perfektním střihem jde i barevné provedení a celkový design, který lze zhotovit v libovolné barevné kombinaci a stylu. A to včetně log sponzorů, jména a čísla. Nebo si snad chcete nechat vyrobit repliku kombinézy vašeho oblíbeného závodníka?

Kreativitě se meze nekladou! Obraťte na nás prostřednictvím emailu vyroba@4sr.cz

4SR kombinéza na míru Ducati
4SR kombinéza na míru - Alastair Seeley, NW200
4SR kombinéza na míru Emily Grana
4SR kombinéza na míru Laurent Hoffmann
4SR kombinéza na míru Dean Ellison
4SR kombinéza na míru pro šéfredaktora časopisu Motocykl
4SR kombinéza na míru James Rispoli
4SR kombinéza na míru Smrž Racing
4SR kombinéza na míru - Karel Hanika EWC