4SR kevlarové rifle 1

Patentované uchycení kolenního chrániče pro moto jeansy 4SR

Existuje mnoho výrobců motocyklových jeansů. Většina používá jako materiál Denim vyztužený na exponovaných místech kevlarovou, aramidovou tkaninou.

Některé z nich jsou doplněny vloženými kolenními chrániči různých kvalit. Problém volně vložených chráničů umístěných v kapsách podšívky či vrchního materiálu je ale ten, že chránič neobepíná koleno a holeň, je volný a při pádu snadno sklouzne.
Proto jsme ve 4SR For Street Racing přišli, jako jediná česká firma, s patentem, který zvýšil bezpečnost nás všech.


Nápad

Jak asi každý tuší, chránič musí být na místě, které chrání, aby fungoval. Stejně jako v závodní kombinéze jsou chrániče fixovány na kolenou, aby se v případě pádu neuhnuly. Jako výrobce závodních kombinéz, které jsou hojně používány při závodech BSB (nejnebezpečnější závodní série na světě), víme o bezpečnosti vše. Proto jsme vymysleli a patentovali elastickou nohavici, která drží chránič na koleni a holeni a zabudovali ji do kevlarových jeansů naší značky.


Proč kolena?

Jezdit bez kolenních chráničů je chyba. Každý, kdo na koleno někdy z motorky upadl, to potvrdí. Omlouvat absenci kolenních chráničů tím, že v kevlarových jeans jezdím jen po městě, na pohodu, je k smíchu. Vždyť ve městě se to obrubníky a dalšími překážkami jen hemží.
Podle statistik dojde při nehodě k silnému nárazu do oblasti kolene a holeně ve více než 80% případů. Koleno si tak zaslouží naši plnou pozornost a je nutné ho chránit nejlepšími dostupnými prostředky.


Jak to celé funguje

Nelehký úkol – vymyslet způsob, jak ochránit koleno a zajistit, aby bylo chráněno i v extrémních situacích.
Obyčejné kevlarové jeansy buď chránič nemají vůbec, nebo jen volně vložený v nohavici. Obě varianty vyjdou na stejno. Jeho výšku lze vůči kolenu někdy měnit, ale doprava a doleva ho nic nefixuje. Většinou se tedy spolu s nohavicí posune nad koleno už při nasedání na motorku, v případě pádu je všude možně, ale určitě ne na koleni, kde by měl být.

Lepší řešení nabízí 4SR jeansy. Chránič je umístěn ve vnitřní elastické nohavici, která obepíná koleno a lýtko a fixuje tak chránič vždy na správném místě. Chránič je navíc výškově polohovatelný, proto pokud máte problém s chrániči kvůli vaší výšce, právě jste našli kalhoty, které tento problém vyřeší na jedničku. Zde se podařilo zkombinovat nejlepší dostupné chrániče s inteligentním systémem uchycení.


Nejlepší chrániče

Díky zkušenostem ze závodních okruhů víme, že kvalitní, ergonomicky tvarované chrániče jsou základ. Proto vás nenecháme jezdit v placatých chráničích, které v jakémkoliv ochranném oblečení zkrátka nemají co dělat. Zde jsou použity chrániče od italské firmy Safe -Tech, které splňují normu LEVEL 2 a to zejména při vyšší teplotě T+. Je dobré vědět, že chránič, který splňuje jen Level 1 normy, je snadno i o 120% horší než Level 2.


Výsledek

Žádné jiné jeansy vám nenabídnou tak vysokou úroveň ochrany, jako ty od 4SR. Proto jsme přesvědčeni, že kevlarové kalhoty od 4SR jsou v ochraně kolene nejlepší motorkářské jeans na trhu.

4SR kevlarové rifle 2
4SR kevlarové rifle 3
4SR kevlarové rifle 4