@photopsp_lukasz_swiderek

Perez Gonzalez #73 z týmu Jakuba Smrže vicemistrem světa WSBK SSP300

José Luis Perez Gonzalez #73 projel cílem závodní trati v portugalském Portimão první, po penalizaci však veze domů stříbro a titul vicemistra světa. Poslední závod letošní sezóny kategorie World Supersport 300 bude pro českobudějovický tým Accolade Smrz Racing BGR nezapomenutelným.

José Luis Perez Gonzalez #73 (Kawasaki Ninja 400) byl jediným jezdcem, který bojoval o titul mistra světa s Jeffrey Buisem. Po startu z Pole Position se španělskému jezdci podařilo poodjet zbytku startovního pole. Jediný jezdec, který byl schopen s ním držet krok, byl Mirko Gennai. S náskokem šesti vteřin tato dvojice bojovala až do samotného závěru, kdy se jezdci týmu Jakuba Smrže podařilo dostat do vedení a projet cílem na první pozici. Ředitelství závodu však nakonec rozhodlo, že vítězem se stal Mirko Gennai kvůli manévru, kterým se Perez Gonzalez dostal do vedení v posledních metrech závodu. Český tým si tak odváží z Portugalska dvě pódiová umístění a titul vicemistra světa. O titul mistra světa Perez Gonzaleze zřejmě připravily dvě kontroverzní penalizace, které obdržel tento víkend a dříve v Assenu.

José Luis Perez Gonzalez:

“Jsem spokojen s tím, jak se nám podařilo ukončit sezónu. Byl to složitý závod, bojovali jsme o titul až do konce. Chtěl bych poděkovat celému týmu a všem, co mě podporovali. Děkuji svým sponzorům a šéfovi týmu, Kubovi, za všechno, co pro mě udělali.”

Jakub Smrž (manažer týmu):

„Kdyby mi někdo řekl přes sezónou, že pojedeme o titul mistra světa, tak tomu nevěřím, a dneska je to zklamání, že se to nepovedlo. Ještě s takovou hořkou tečkou, kdy nám sebrali, troufám si říci neoprávněně, naše první vítězství. Na druhou stranu jsem nadšený. Jsme vicemistři světa, a měli jsme dvě bedny za víkend. Děkuji všem,co při nás stojí, náš tým, rodiny, partneři, kamarádi a všichni co nás podporují. Uvidíme, co bude dál.“

Více informací o mistrovství světa superbiků najdete na oficiálních stránkách WSBK.

Facebooková stránka týmu Accolade Smrz Racing BGR.

José Luis Perez Gonzalez #73 Portimão 2023 (14)
José Luis Perez Gonzalez #73 Portimão 2023 (5)
José Luis Perez Gonzalez #73 Portimão 2023 (13)
José Luis Perez Gonzalez #73 Portimão 2023 (6)
José Luis Perez Gonzalez #73 Portimão 2023 (17)
José Luis Perez Gonzalez #73 Portimão 2023 (19)
José Luis Perez Gonzalez #73 Portimão 2023 (18)
@photopsp_lukasz_swiderek
José Luis Perez Gonzalez #73 Portimão 2023 (3)
@photopsp_lukasz_swiderek
José Luis Perez Gonzalez #73 Portimão 2023 (16)
@photopsp_lukasz_swiderek
@photopsp_lukasz_swiderek
@photopsp_lukasz_swiderek
@photopsp_lukasz_swiderek
@photopsp_lukasz_swiderek
@photopsp_lukasz_swiderek
@photopsp_lukasz_swiderek
@photopsp_lukasz_swiderek