4SR kůže byla testována TÜV Rheinland se skvělým výsledkem!

Kůže 4SR otestována TÜV Rheinland

čtvrtek, 2. dubna 2020

Nedávno se na internetu objevilo tvrzení, že kůže je oděruschopná 4,12s a jeansy na motorku ušité z různých materiálů jsou vůči oděru odolnější. Asi bychom se mohli bavit o tom, jaká kůže byla na dané "testování" použita. Díky zkušenostem našich profesionálních závodníků pohybujících se v Moto GP, WSBK nebo BSB víme, že se musí jednat o další marketingový tah. Kůže, ze které vyrábíme výrobky 4SR by totiž vydržela o dost více. Ale o kolik?

A tak jsme se to rozhodli reálně otestovat. Nebylo nic jednoduššího, než vše zaslat k testování do německého certifikačního střediska TÜVRheinland® a čekat na výsledek. Vlastně to tak jednoduché nebylo, ale to je zase na jiný příběh.

    Výsledek?
Jemná, voskovaná kůže, ze které vyrábíme například bundy, vydržela v testu dle normy EN 13595-2:2002  8,82s
Kůže, ze které vyrábíme kombinézy a kalhoty tuto hodnotu ale ještě překonala. V testu vydržela 11,2s!

    Co to v praxi znamená?
Aby materiál výrobku mohl dostat označení "LEVEL" tedy 1 nebo 2, musí splňovat požadavky dané normy. Pozor, zde se nebavíme o chráničích, které jsou umístěné uvnitř oblečení. Test simuluje rychlost 8m/s (28.8 km/h)


 

V případě označení Level 1 musí být materiál odolný proti oděru nárazy 4s, zjednodušeně řečeno, po zadku se tedy můžete klouzat 32m.
V případě označení Level 2 musí být materiál odolný proti oděru nárazy 7s, přepočteno tedy na 56m klouzání.

Jak jsme dopadli my? V kombinéze 4SR se můžete bez problému sklouznout celých 89,6m! Na nejvíce namáhaných místech jako jsou ramena, lokty a zadek, používáme kůži ve dvou vrstvách. Takže byste si tento výsledek dokonce mohli zdvojnásobit.

Dále to znamená také to, že kůže je a bude nejbezpečnější materiál, který lze použít na výrobu motocyklového oblečení, a že ani vlákna pevnější než ocel se tomuto materiálu nevyrovnají.
Možná bychom ale doplnili, že se bavíme o kůži, kterou pro výrobu oblečení používáme my ve 4SR. Jak se totiž také ukázalo, není kůže jako kůže.

O nás

Jsme česká firma, vyrábějící stylové a funkční motocyklové oblečení té nejvyšší kvality.
Sami jsme aktivní motorkáři a závodníci, proto je veškerý design, materiály, vývoj a testování pod naší osobní kontrolou. Vedou nás naše osobní zkušenosti.

Make Your Track Days Better
Založeno 2007

Kontakt

For Street Racing s.r.o.
Bošilec 106
373 64 Dynín
Česká republika
Prodejní místa

Tel.: +420 776 26 4444
 info@4sr.cz

Social media

       

© 2020 4STREETRACING
Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.