Úspěch jezdců 4SR v šampionátu WSBK

pondělí, 16. srpna 2021

V uplynulých dnech se na okruhu Autodrom Most uskutečnil závod Mistrovství světa superbiků WorldSBK. Značku 4SR For Street Racing zde reprezentovalo 11 jezdců, zastoupených ve všech soutěžních kategoriích.

Náš Oliver König na domácím okruhu dokázal vybojovat pódiové umístění v prvním závodě, ve druhém závodě třídy Supersport 300 skončil na šestém místě. Celkem má tak na kontě 37 bodů a drží 13. místo v celkovém hodnocení.
„Skončil jsem vteřinu za vítězem, to pro mě není žádný rozdíl. Dokázal jsem si, že umím jet se špičkou a bojovat o nejlepší umístění, poprvé v životě jsem také vedl závod mistrovství světa," popisoval jezdec z týmu Movisio by MIE víkendové závody.

Nejúspěšnější z našich jezdců byl Španělský jezdec Alex Carrion,  který se dvakrát umístil na stupních vítězů, v kategorii Supersport 300 vybojoval 2. místo v prvním závodě, a 3. místo v druhém závodě.

Od závodního víkendu v Mostě se do týmu Pedercini Racing k Lorisu Cressonovi přidal dvaadvacetiletý jezdec MotoAmerica Jayson Uribe. Protože byla spolupráce oznámena téměř ze dne na den, oblékl pro tento závodní víkend sériově vyráběnou kombinézu Racing Monster Green AR, opatřenou týmovými logy. Podařila se tedy věc nevídaná, kombinéza 4SR zamířila rovnou z ramínka v obchodě na závodní dráhu WorldSBK.

Za tým AC Racing odstartoval na divokou kartu WSBK v kategorii Supersport 300 domácí Matyáš Červenka, který bohužel ani jeden ze závodů nedokončil.
V Supersportech se poprvé v kombinéze ukázal Ital Luigi Montella z týmu Chiodo Moto Racing.

Značku 4SR v šampionátu WorldSBK dále reprezentují:
Kevin Manfredi (Altogo Racing Team) v kategorii WorldSSP, Hannes Soomer a Vertti Takala (Kallio Racing) v kategorii WorldSSP, Pawel Szkopek (Yamaha MS Racing) v kategorii WorldSSP, Victor Rodriguez Nunez a Jose Luis Perez Gonzalez (Accolade Smrz Racing) v kategorii WorldSSP300.