Oliver König se chystá na mistrovství světa superbiků v Mostě

Přijeďte fandit Oliverovi do Mostu!

Program osmého dílu mistrovství světa superbiků v Mostě začíná v pátek 28. července, kde se v kombinézách 4SR přestaví celkem osm jezdců ve všech kategoriích – WorldSSP300, WorldSSP i WorldSBK. Oči českých fanoušků se budou upírat zejména k nejvyšší a nejrychlejší třídě závodů sériových silničních motocyklů – kategorii Superbike, kde se s číslem #52 postaví na startovní rošt aktuálně jediný český zástupce v této kategorii Oliver König.

Letošní sezóna prozatím nebyla pro Olivera příznivá. Nejlepšího výsledku dosáhl v Asenu, kde dojel těsně za bodovanými pozicemi. Na dalších závodech v Barceloně si v květnu při pádu ve vysoké rychlosti natrhl vazy v kotníku, což ho vyřadilo z boje o body v Misanu a limitovalo na závodech v Donintonu a Imole. Jednadvacetiletý jezdec týmu Orelac Racing Movisio tak letos v elitní kategorii stále čeká na první body. Ty by mohl vybojovat právě na okruhu v Mostě, který dobře zná. Vloni zde dojel dvakrát šestnáctý.

Na okruh v Mostě se Oliver vydá ve zbrusu nových barvách. Světle modrou Kawasaki ZX-10RR zkompletuje se stejně barevnou kombinézou 4SR. Zatímco značku motorky občas vystřídá, kombinézy a rukavice od jihočeského výrobce motocyklového oblečení nemění. Jak sám říká: „Kombinéza od 4SR mi vždy poskytla maximální bezpečnost a pohodlí. Jsem pyšný na to, že spolupracuji se značkou, která neustále zdokonaluje své kombinézy a další produkty pro motorkáře." V kombinézách 4SR jezdí od svých 13 let, kdy se stal Mistrem Evropy FIM Europe Stock 250. Nezbývá než Oliverovi popřát, aby stejných výsledků dosáhl i v královské kubatuře WSBK.

Oliverovi můžete fandit v nových tričkách a čepicích #52, které budou v prodeji za speciální cenu na divácké stráni v našem stánku 4SR u velkého stanu Movisio.

I tento rok jsme se stali hlavním sponzorem vysílacího studia WorldSBK na stanici Nova Sport, kde bude probíhat soutěž o závodní rukavice Sport Cup Plus Evo Neon. Soutěž najdete již brzy na sociálních sítích stanice Nova Sport.

Nezapomeňte sdílet své fotky ze závodů na Instagramu s označením @forstreetracing a hashtagem #4SR.

Závody mistrovství světa superbiků startují v Mostě pátečními tréninky, soutěžní jízdy jsou pak o víkendu na programu vždy od 14 hodin. Podrobné informace o programu najdete zde.

Oliver Konig WorldSBK Assen 2023 (1)
Oliver Konig WorldSBK Assen 2023 (2)
Oliver Konig WorldSBK Assen 2023 (5)
Oliver Konig WorldSBK Assen 2023 (4)
Oliver Konig WorldSBK Assen 2023 (6)
Oliver Konig WorldSBK Assen 2023 (3)