Vášeň pro dokonalost nás žene dopředu!

středa, 15. března 2017

4SR | nové slidery ramen a kolen 2017 & James Ellison BSB

Když jsme se v roce 2007 při zrození značky 4SR For Street Racing zamýšleli nad tím, jakým směrem jít a co dělat, myšlenka byla křišťálově čistá. Touha tvořit, tak zněla jednoduchá odpověď…

Chtěli jsme tvořit něco nového, lepšího, chytřejšího, a právě proto jsme přišli jako jediná Česká firma s patentem, který zvýšil bezpečnost nás všech na motorkách. Jak se to stalo?
Začali jsme přemýšlet, proč v motorkářských jeansech chrániče volně plandají, nekryjí koleno a jak tento problém vyřešit. Chtěli jsme zákazníkům nabídnout opravdu funkční produkt, a ne něco, co označení „motorkářské jeansy“ jen nese. Ve 4SR jsme proto vymysleli jednoduché, chytré, a hlavně funkční řešení. Jedná se o elastickou punčochu, která drží chránič na koleni a holeni, a je nezávislá na vnějším materiálu jeansů. Chránič je navíc plynule polohovatelný, takže jej máte stále na správném místě, jako například v kombinéze, a přitom si můžete užívat volnosti kevlarových jeansů.


Do dnešního dne jsme dle Úřadu průmyslového vlastnictví jediní v Čechách, kteří v našem oboru něco nového vymysleli, a to nás žene dopředu.

I při vývoji nových produktů modelové řady 2017 jsme chtěli přijít s něčím novým, neokoukaným a skutečně unikátním, co ještě zvýší bezpečnost našich produktů. Proto jsme nové ramenní a kolenní plastové „slidery“ usilovně vyvíjeli už od jara roku 2015. Již od prvních skic byl kladen důraz především na maximální funkčnost tohoto prvku.

Jako první jsme vybírali materiál. Dle technologických možností připadaly v úvahu tři materiály ferit tedy ocel, carbon a pružný plast. Po špatných zkušenostech s feritovými kryty, které nejsou pružné a kinetickou energii jen předají, nám na výběr zbyl carbon a pružný plast. Po prvních nárazových testech, kdy carbon sice částečně pohltil energii nárazu ale již nebyl schopen dalšího použití, jednoznačně padla volba na pružný plast. Proč? Plast kinetickou energii pohltí a vždy se vrátí do původního tvaru.

  

U motocyklových výrobků vždy hraje velkou roli ergonomie a ta je alfou i omegou našich nových plastových sliderů ramen a kolen. Po prvních deseti vzorcích jsme finalizovali tvar a předali hotovou kombinézu k prvním testům, rovnou v závodech British Superbikes. Reakce jezdce byly pozitivní a testy skutečnými pády více než úspěšné, proto tyto nové prvky zařazujeme již do kolekce 2017.

 

 

Zbývalo pouze doladit chrániče, které budou pod těmito plastovými slidery uloženy.

Tvrdé, plastové chrániče, podložené molitanovou vrstvou jsou již dávno pasé, nesplňují nové certifikace a používaly se v 90. letech. Protože spolupracujeme s několika top evropskými výrobci chráničů pro motocyklový sport, měli jsme na výběr z mnoha vývojových novinek. Nakonec u těchto kombinéz pro závodní účely padla volba na viscolestické chrániče od firmy Betac, které současnou normu EN 1621-1:2012 splňují i při dodatečných testech při zvýšených teplotách T+ , což my motorkáři v letních měsících potřebujeme.

Nové slidery a chrániče nejsou revolucí, ale jedná s o dobře promyšlenou evoluci. Kombinézy soustavně vylepšujeme již 10 let a snažíme se přinášet zákazníkům stále dokonalejší produkty.       A proč tohle všechno vůbec děláme?

Protože dokonalost nás láká a spokojenost našich zákazníků nám dělá radost.


#4SR je stále online

      

 

 
 

Novinky

čtvrtek, 19. března 2020 - Konečně máte čas na výběr nového motooblečení? Objednejte si ho na našem e-shopu nyní, poštovné a balné je zcela zdarma! Více »

sobota, 14. března 2020 - V souvislosti s vyhlášením nouzového stavu a zavedením vladního opatření je prodejna AutoTechnologi na pražském Chodově od 14.3. do 13.4.... Více »

středa, 26. února 2020 - Vážení zákazníci, fanoušci, přátelé, Více »

Další novinky